Pa preračunajmo!
Težave iz zasebnega življenja lahko vplivajo na naše delo, saj lahko povzročajo stres, vplivajo na manjšo produktivnost, večjo možnost pojavljanja napak in nesreč pri delu, slabše odnose s sodelavci in podobno. Velikokrat se zaposleni zatečejo v bolniški stalež, a težav ne rešijo, temveč se le-te samo še dodatno kopičijo in poglobijo.
Raziskave (npr. Selvik, Stephenson, Plaza in Sugden, 2004; Flanagan in Ots) ugotavljajo, da lahko s Programom podpore zaposlenim znižamo stroške delovne organizacije, predvsem na račun zmanjšanega absentizma in večje produktivnosti zaposlenih. Raziskave (npr. Hargrave et al, 2008; Jorgensen, 2007) kažejo, da je ROI (angl. Return of investment) oz. donosnost naložbe v kakovosten Program podpore zaposlenim v razmerju med 1:5 in 1:10, kar pomeni, da se naložba v program delodajalcem od 5- do 10-krat povrne.
Vas zanima, kakšni so približni stroški vaše delovne organizacije zaradi zmanjšane produktivnosti zaposlenih, ki jih bremenijo težave pri delu ali v zasebnem življenju?
Na Univerzi Stanford v Kaliforniji so razvili formulo, s pomočjo katere lahko delodajalci dobijo približno oceno stroškov, povezanih z manjšo produktivnostjo zaposlenih, zaradi odsotnosti z dela, nizke motiviranosti, stresa, izgorevanja ipd. Raziskovalci so ugotovili, da najmanj 20 % zaposlenih v posamezni delovni organizaciji zaradi različnih vrst duševnih ali telesnih obremenitev ne dela v okviru svojih zmožnosti oziroma svojega potenciala. Na podlagi številnih opravljenih študij so zaključili, da omenjeni zaposleni delajo najmanj 25 % pod svojimi zmožnostmi.
Vstavite ustrezne podatke v spodnja polja in dobili boste oceno stroškov vaše delovne organizacije zaradi manjše produktivnosti zaposlenih.
Za več informacij o programu nas kontaktirajte!
Kontaktirajte nas